YVES ROCHER NATURELLE, NATURELLE OSMANTHUS

YVES ROCHER NATURELLE, NATURELLE OSMANTHUS –İlkbahar ve Yaz aylarının da gelmesiyle kokularda da tercih sıralamamız değişerek bizi çok yormayan ve içinde daha hafif notalar barındıran parfümleri kullanmak isteriz. İşte size bu seçeneklerin tümünü içinde barındıran iki eşsiz parfümden bahsetmek istiyorum. Ben de birçoklarınız gibi kullandığım parfümü tekrar kullamak istemeyenler, yeni arayış içerisinde olanlardanım. Yves Rocher ürettiği doğal içerikli ürünleriyle bilinen bir marka. Hayvansal deneyleri desteklemeyerek de gönüllerimizi fethederken, 100 milyon ağacın dikimi için doğa projesi başlatması da kozmetik firmalarının arasındaki duruşunu ön plana çıkarıyor. Ürünlerinde bitkisel içerikli formüller baz alınırken, ara ara yaptıkları promosyonlar da cabası diyesi geliyor insanın:)))


        Yves Rocher mağazasına doğum günüm vesilesiyle uğramış bulundum ve satıcı arkadaşın bir ürün alana bir ürün bedava demesiyle kendimi kaptırdığım sırada, iki yeni parfümle tanıştım. Naturelle ve Naturelle Osmanthus kadınların iki farklı karakterini içinde barındırıyor gibi.  Naturelle Osmanthus  ,hanımefendi gayet naif ve kırılgan yanı öne çıkarırken, Naturelle ise enerjik ,harekete geçmek için hazır olan bir ruhu öne çıkarıyor. Yves Rocher‘ın bu iki parfümünün içeriklerini inceleyecek olursak;

Naturelle: Alt notasında Yasemin, Orta notasında Beyaz Sedir ve Üst notasında Bergamot, Limon ve Lavanta yer alıyor. İçeriğinde bulunan yaseminle hafif ve naif bir dokunuş sağlarken, Limonla ve Bergamot ile birlikte enerji veriyor. Yves Rocher markasının tanımında yer alan, Kaygısızca yapılan bahar gezintisinde alınan taze bir nefes gibi, cümlesi de bu koku ile birebir örtüşüyor. İçinde barındırdığı odunsu notalarının bileşeni olan beyaz sedir ise kokunun ciltte uzun süre kalmasını sağlıyor.

Naturelle Osmanthus: Üst notası yasemin ve Limon esansı,orta notası odunsu içeriğiyle kalıcılık sağlayan Bergamot son notası da hafif çiçeksi ve aromatik meyve içeriğiyle Osmanthus bitkisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir