Su İle Gelen Cilt Güzelliği

Su İle Gelen Cilt Güzelliği– Hayat kaynağımız su, hepimizin ihmal ettiği ve bazen aklımıza geldiğinde tükettiğimiz ama vücudumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri. Cildimizin güzel olması için içten desteklemek de çok önemli. Bundan yaklaşık bir yıl öncesine kadar benim de sıklıkla tüketmediğim ve değerini anlamadığım zamanlarda fazlasıyla kilo almam ve kolesterol değerlerimin yüksek olmasıyla sıkı bir diyete girmem sağlıklı yaşamaya karar vermem ve spor yapmaya başlamamla su, her gün düzenli olarak tükettiğim bir noktaya geldi diyebilirim.

Yoğun iş temposundan su içmeye bile vakit ayıramaz olmuştum, bazen ellerinde şişelerle dolaşan birilerini gördüğümde imrenirdim ama hiç onlar gibi olamadım. Bir yıl önce sağlıklı yaşamaya karar verip gıda tercihlerimi tamamen değiştirdim. Spor yapmaya başladım ve bu noktada suyun hayatımdaki önemini, insan bünyesini ne kadar değiştirdiğini ve yüzümdeki o inanılmaz değişimi gördüğümde her gün en az 2 litre su içmeye başladım. Yüzümdeki tüm pütürlükler bir yıl içinde kayboldu. Cildim inanılmaz yenilendi ve renk eşitsizlikleri hatta cildimin bazı yerlerindeki yağlanmadan kaynaklı kızarıklıklar gitti. Yıllar yılı kurutmaya uğraştığım sivilcelerden eser kalmadı.

Tabi öncesinde çok su tüketmeyen biri olarak Detokslar yaparak içmeyi kolaylaştırmam gerekti. Yaptığım Detoks sularının faydasını da fazlasıyla gördüm. Bunlardan birkaçını anlatmak isterim. Öncelikle vücudumu yağlardan arındırmak, temizlemek ve suyun alkali değerini arttırmak için ev yapımı elma sirkeli su tüketmeye başladım. İnanılmaz faydasını gördüm. Bağışıklık sistemimi güçlendirdi. Çok beyaz olan cilt rengim bir anda hafif koyulaştı. Uzmanlar sağlıklı bedenlerde cildin hafif koyu ya da buğday renkte olması gerektiğini söylüyorlar. Bunun dışında limon, maydanoz, taze zencefil, salatalık, nane ile yaptığım detoks suyunun içine tarçın çubuğu atarak içtim bu da inanılmaz ödem atan şeker dengesini sağlayan güzel bir detoks suyu. Yaz mevsiminde en çok sevdiğim ise böğürtlen, çilek ve ahududulu detoks suyu oldu. Su ile aldığım mineral ve vitaminler bana iyi geldi diyebilirim. Su içme alışkanlığını kazanmamda bana yardımcı oldular ve ara ara kendime bu sulardan yapıp tüketmeye devam ediyorum tabi cildime bedenime sağladığı faydayı gördüğüm için her gün en az iki litre olmak koşuluyla su tüketmeye devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir