Saçları Uzatmanın Yolları

Saçları Uzatmanın Yolları-  Bu yazımda kendimin de çok faydasını gördüğüm ufak ipuçları ve sağlıklı uzayan saçlar için neler yapılması gerektiği bir çoğumuzun kullandığı yöntemleri hatırlatmak amaçlı ya da gerçekten bilmediğiniz bir kaç yöntemi anlatarak Saçları Uzatmanın Yollarını kısacası ipuçlarını anlatmaya çalışacağım.

1-Saçlarınızı sıkı atkuyruğu yaparak yıpratmayın: Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız bunu yapmamanız gerekir. Gerilen saç köklerini yıpratarak saçta büyük tahribata neden olabilirsiniz.

2-  Saçlarınızı her gün en az bir kere tarayın: Saç diplerini hareketlendirmek için iyi bir yöntemdir. Düzenli taranan saçın hızla uzadığını göreceksiniz.

3- Sağlıklı Beslenin: Saçlarınızın hızla uzamasını istiyorsanız aldığınız besinlere de dikkat etmeniz gerekir. Özellikle antioksidanlar ve omega 3 yanında hücre yenilemesi sağlayan besinler saçların hızla uzamasında yardımcı olur. Yumurta, Yoğurt, Ceviz, Avokado, zeytinyağı, yaban mersini, mercimek, somon, ıspanak önerilen yiyeceklerin birkaçıdır.

4- Yumurta Maskesi: Saç tellerimiz proteinden oluşmaktadır. Ve bu yapının desteklenmesi için benzer bileşenleri içeren destekleyiciler bu noktada önemlidir. Yumurta D vitaminin yanı sıra içerisinde fazla miktarda protein barındırır. Bir adet yumurta akını bir kaseye ayırın içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı saç diplerinden başlamak üzere tüm saçınıza uygulayıp 20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı iyice yıkayın. Saçlarınızın parladığını saç tellerinizin güçlendiğini göreceksiniz. Saç diplerini uyaran bu karışım saçınızın hızla uzamasına yardımcı olacaktır.

5- Badem yağı- Hint yağı- zeytinyağı- Bemiks- Bepanthen- Evigen: Bu mucizevi karışım kısa sürede saçlarınızın uzamasına yardımcı olacak en iyi kür olabilir. Ben de bu kürle saçlarımı kısa bir sürede uzattım ve halen kullanmaya devam ediyorum. Magnezyum deposu olan badem yağı saç için doğal bir nemlendirici vazifesi görerek saçın canlanmasına yardımcı olur. Hint yağı saç tellerini güçlendirir ve saç dökülmesini engeller. Zeytin yağı saça parlaklık verir hücre yenilemesini sağlayan bileşenleriyle saçın güçlü olmasını sağlar ve saç diplerini temizlediği için saçımızı kepeklerden arındırır. Saçın doğal bir şekilde uzamasını sağlar. Tüm bu yağlardan bir tatlı kaşığı koyarak içlerine birer ampul Bemiks, Bepanthen ve Evigen ekleyip, hazırladığımız bu kürü saç dipleri de dahil tüm saça uyguluyoruz. Saçta ez 6 saat beklemesi gerekir. Ben akşamdan uygulayıp saçımı streçliyorum ve sabah yıkıyorum. Bu kürün etkilerine inanamayacaksınız. Saçlarımı en hızlı uzatan bu maske oldu.6- Soğan Kürü: Bu da etkili bir yöntemdir. Özellikle yıpranmış saçlar bu kürü deneyebilir. Soğan içerisinde barındırdığı sülfür ile saçı destekler  ve kolojen yapımını arttırdığından saçın hızla uzamasını sağlar ve saça bakım yapar. Bir adet kırmızı soğanı doğrayıp blender ile iyice ezip suyunu çıkarın, soğan parçalarını bir süzgeç yardımıyla süzün, soğan suyunu tüm saça uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Saçlarınızın parladığını yıpranmış kısımların onarıldığını ve saçınızın uzadığını göreceksiniz.

 

 

 

Bu kürleri haftada bir uygulayabilirsiniz. Dermatolojik sorunları olanların doktorlarına danışmalarını tavsiye ederim aksi halde kürler yarardan çok zarar verebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir