Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir- Çoğumuzun en büyük sorunlarından bir tanesi saç dökülmesidir. Gerek çevresel koşullar gerek hava değişimi ve besin kalitemizin düşmesiyle kan değerlerimizin etkilenmesi saç dökülmesine neden olan faktörlerdir. Bu durumu çözebilmek için öncelikle detaylı bir kan testi yapmanızı öneririz. Çoğu zaman bazı vitaminlerin vücutta eksiklikleri ya da hormonel bozukluklar saç dökülmesini de beraberinde getirebilir. Bunun dışında saçları güçlendirmek için ve dökülmesini en aza indirmek için sizinle bazı kürler ve yöntemler paylaşacağız. Eminiz siz de uyguladığınızda memnun kalacaksınız.

1- İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesine Faydalı Kür: Saçın sağlıkla uzaması ve saç dökülmesinin önüne geçebilmek için en etkili yöntemlerden bir tanesi de Lavanta Çiçeğinden faydalanmaktır. Lavanta saç derisini rahatlatıp kepeklenmeyi önler, kan dolaşımını hızlandırdığı için saçların hızla uzamasını sağlar ve saç dökülmesini engeller. Lavantadan faydalanmak için tek yapmanız gereken, saçlarınızı yıkadıktan sonra hafifçe saçınızı kurulamak ve 2 bardak suya bir tatlı kaşığı lavanta çiçeği koyarak kaynattığınız suyla saçlarınıza dipten uca olacak şekilde iyice sürmek ve saç diplerine masaj yapmak. Saçlarınızı durulamayın. Bu sayede saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.
2- Yumurta Sarısı ile Saç Maskesi: Yumurtanın içerisinde saçın en çok ihtiyaç duyduğu E vitamini bulunmaktadır. E vitamini saçları güçlendirir. Saçların dökülmesini önler. Yumurtanın içerisinde bulunan D vitamini ise saç dokusunu onarır ve saça parlaklık verir. Yumurtanın kokusu kötü olsa da saç dökülmesinin önüne geçmek için bu kokuya katlanarak bu maskeyi deneyebilirsiniz. Bir yumurta sarısını duştan yarım saat önce saç diplerine uygulamak yeterli olacaktır. Bu sayede saç dökülmesini engelleyebilirsiniz.

3- Şampuanların Saç Dökülmesine Etkisi: Bu noktada şampuan seçiminde de hassasiyet göstermeniz gerekebilir. Bazı Şampuanlar saç dökülmesini hızlandırabilir. Bu nedenle Şampuan seçerken temiz içerikli olmasına dikkat etmelisiniz. Şampuanın içerisinde silikon, paraben ve sülfat olmamalı. Bu sayede saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLA

4- Saçlarınızı haftada 3 günden fazla yıkamayın. Saçlarınızı çok sık yıkıyorsanız saçın doğal dengesini bozuyorsunuz demektir. Saç derisi her gün yıkandığı zaman kendi doğal yağını oluşturamadığı için saç dökülmeleri başlar. Saçlarınızı doğru şekilde tarayın. Saç uçlarından başlayarak yavaşça saçları açın bu sayede saç dökülmesinin önüne geçmiş olursunuz.
5- Şampuanınızı Yağlarla Zenginleştirin: Saç dökülmesini engellemek için şampuanınızın içine doğal yağlar koyabilirsiniz. Böylelikle her şampuanlamada saçlarınız da güç kazanır. Bunu uygulamak için doğal içerikli bir şampuan seçmeniz gerekiyor. Doğal içerikli şampuanın içine 10 damla Biberiye Yağı, 10 damla Limon Yağı, 2 Ampul E vitamini ekleyin. Böylelikle saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamış olduğunuz gibi saç dökülmesinin de önüne geçmiş olursunuz.

  

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir