NOTE COSMETİCS MATTIFYING EXTREME WEAR FONDÖTEN

NOTE COSMETİCS MATTIFYING EXTREME WEAR FONDÖTEN– Bu yazımda kısa bir süre deneyimlediğim ve benim için büyük bir hüsran olan Note markasının ürünlerini çok sevmeme rağmen aynı randımanı kendisinden alamadığım bir fondötenden bahsetmek istiyorum.

NOTE COSMETİCS MATTIFYING EXTREME WEAR FONDÖTEN çoğu zaman indirime giren ve birçok mağazada rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir ürün. Sekiz rengi var. Ten rengine göre seçenekleri iyi. Ama genellikle sarı alt tonlu olduğundan çoğu kişinin kullanabileceği bir ürün değil ne yazık ki. Eğer açık tenliyseniz en açık rengini bile alsanız yüzünüzde koyu durabiliyor.

 

Kapatıcılığı çok iyi ama yüzde iyice yaymazsanız kalıp gibi duruyor. Fırça ile uygulandığında yüzde çizgi çizgi oluyor, en iyisi ıslak bir süngerle uygulamak. İçerisinde paraben olmaması gayet iyi. Aynı zamanda 15 Spf. Mat bitişli ciltte yağlı ya da ıslak durmuyor. Fondöteni uygulamadan önce iyi bir nemlendirici uygulamak gerekiyor. Eğer yüzünüzde hafif bir pütürlük varsa yandınız, ürünü uyguladığınızda daha bir pütürlü duruyor. Yüzümdeki kızarıklıkları kapattı. Sivilce izi ya da yüzde herhangi bir iz varsa rahatlıkla bu ürünle kapatabilirsiniz. Benim aldığım renk 03 numara Medium Beige. Genelde bu renkler bana iyi oluyor ama Note’un bu rengi çok koyu oldu. Sarı alt tonlu olduğundan da yüzümü hastalıklı gibi gösterdi. Tüm gün boyunca kalıcı olduğundan kullanırken bir sıkıntı yaşamadım. En kötü özelliği de bu ürün yüzümde yağ bezesi yaptı. Küçük bir şeydi ama geçirene kadar bir sürü bakım uygulamak en sonunda sıkmak zorunda kaldım. İki kere kullanmama rağmen cildimde böyle bir sorun oluşturması hiç de hoş olmadı. Ürünü kullanmayı bıraktım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir