L’oreal Infallible Stick Fondöten

L’oreal Infallible Stick Fondöten- Kullanım kolaylığına, yüzde hemen dağılmasına makyajsız gibi göstermesine rağmen cilt kusurlarını ve lekeleri bile kapatmasına hayran olduğum bir fondöten. Stick olmasına rağmen içerisindeki jojoba yağı sayesinde öncesinde cildinize nemlendirici bile uygulamanıza gerek kalmadan kolayca kullanabileceğiniz süper üstü ötesi ve fiyat performansı açısından harika bir fondöten.

L’oreal Infallible Stick Fondötenin 5 renk seçeneği var. Bunlar 190 beige dore, 160 sand, 140 natural rose, 130 vanilla, 120 rose vanilla.  Ben 130 vanilla rengini kullanıyorum.

Öncesinde stick fondöten kullanıyordum ve gerçekten kurtarıcı bir ürün ve zaman kazandıran bir tercih olduğunu bilmeme rağmen dönemsel olarak yüzümün bazı yerleri kuruyup pul pul olduğundan tereddüt ederek aldığım ya da tercih ettiğim bir ürün oluyordu diyebilirim. Bu tarz ürünleri uygulamadan önce yüzümü iyice bir nemlendiriyorum ki yüzümde pul pul durmasın. L’oreal Infallible Stick Fondöten için yorumlarıma gelecek olursam. Nemlendirici sürmesem bile yüzümde kolayca dağılıyor ve pul pul olmuyor. Yanımda kolaylıkla taşıyabiliyorum. Sadece bir kaç sürüm yeterli oluyor. Hafif yağlı bir yapısı olduğundan kolayca dağılıyor. Uygularken ıslak sünger kullanıyorum en iyi öyle sürülüyor. Fırça ile sürmeyi denedim ama fırça izleri kaldı. Tüm cildimi kapattı. Lekelerimi bile tamamen kapattı. Kapatıcılığı çok iyi. Buna rağmen o kadar doğal durdu ki. Hele yüze iyice oturduğu zaman ciltte öyle bir eşitleniyor ki sanki hiç fondöten uygulamamışsınız gibi duruyor. Çok doğal bir görüntü sağladı. Gün boyu sorun yaşamadan kullandım. Yüzümde sivilce yağ bezesi ya da bir tahrişe yol açmadı. Çizgilere dolmadı. Gözenekleri kapadı. Hafif yağlı bir yapıda olmasına rağmen fondöteni uygulamadan önce mutlaka bir nemlendirici uyguluyorum ya da baz. Bu sayede hem cildimde fondötenin yaratabileceği olumsuz bir etkiden bir nebze olsa cildimi koruyorum hem de daha canlı ve nemli bir görüntü sağlıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir