La Casa De Papel

Sen ne yaptın La Casa De Papel. Beni benden aldın La Casa De Papel. Soğuk kış günlerinde evinize kapanmış dışarı bile çıkmak istemiyorken, miskin miskin oturup, enerjinizin düşmesine engel olamıyorken, sizlere önerebileceğim ve enerjinizi tavan yapan, bir sonraki bölümde acaba ne olacak diye merak etmenizi sağlayacak çok güzel bir diziyle, evladiyelik olacak nitelikte tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz sahneleriyle sizi motive edecek La Casa De Papel  den bahsetmek isterim. Öncelikle dizi ispanyada çekilmiş ve ülkesinde çok ilgi görmemiş. Sonra Netflix’in diziyi sahiplenmesiyle geniş kitlelere ulaşma olanağı yakalamış bu güzel dizi, göz dolduran karakterleriyle ve farklı bir konuyla içlerimizi bir hoş ediyor. La Casa De Papel akıllıca tasarlanmış bir soygun planını anlatan, bu planda sistematik bir şekilde ilerleyen karakterlerin yaşadıklarını ve aslında yaşattıklarını içeriyor. İspanyanın darpanesini soyma planı bir akıl adamı  kod adı Prefösör olan Sergiyo tarafından tasarlanıyor. Bu plana uygun karakterler seçerek bu kişilere yaklaşık beş ay süren bir eğitim verildikten sonra işin en heyecanlı kısmı olan soygunu gerçekleştirme kısmına geliyor. Tabi bu düşündüğümüz gibi gidip oradaki paraları çalma değil de daha farklı bir şekilde gerçekleşiyor. (Burayı anlatırsam büyük bir spolier vermiş olurum:)))

Gelelim bu soygun planını gerçekleştirecek karakterlere, hiçbir karakterin isimleri açıkça verilmeyip, her karaktere ülkelerin şehir isimleri verilerek, karakterlerlerin deşifre olunmasının önüne geçiliyor. Bu karakterlerin incelemesini yapacak olursak, dizide adından sıkça söz ettiren çalımı, edası işvesi ve cilvesiyle her kadının belki de az da olsa içinde barındırdığı uçarı bir o kadar da seksi olan Tokio karakteri. Dizinin baş karakteri de denebilir.

Dizinin beynini canlandıran karakter ise Berlin karakteri. Ne istediğini bilen, planlara önderlik eden bir karakter. Denver karakteri ise gülüşüyle akıllara kazınan uçarı bir çocuk. Rio karakteri tam bir hacker. Berlin’e olan aşkını dizide çokça göreceksiniz. Bir diğer karakter de benim de favorim olan, hayatın her noktasını yaşayıp içine çekmiş, muzip konuşması eğlenceli tatlı mı tatlı Nairobi. Bu karakterde hep ortayı bulmayı çalışan dolu dolu bir karakter.

Arturo, darpanenin müdürü tam bir baş belası, Monica darpanenin asistanı, dizide Denver ile yakınlaşıyorlar. Helsinki ve Oslo iki kardeşi canlandırıyorlar. Moskova, Denver‘in babası, iyi yürekli bir insandı toprağı bol olsun:)) Dizi 2.ci sezonda bitiyor. Ah vah edip niye bitti ki ne güzel izliyorduk diyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir