Kuru Ciltler İçin Maske

Bu yazımda sizlere Kuru Ciltler İçin Maske yapımı anlatacağım. Kuru ciltli olmak zor ,yüzümüzde bazen ne yaparsak yapalım bir denge tutturamyoruz. Mevsim değişiklikleri yüzümüzde döküntülere sebep oluyor. Ve kapatıcılar bile işe yaramıyor. Sürdüğümüz kapatıcı ya da fondötenlerin altından derimiz pul pul dökülüyor. Hal böyle olunca nem maskeleri ya da bazı nemlendiricileri kullanıyoruz. Bu noktada kendimde deneyimlediğim ve etkisinden son derece memnun kaldığım üç maske tarifi vereceğim.

1- Avakado Maskesi: Meksika  mutfağının vazgeçilmezi olan avakado, son 15 yılda Amerika’da kullanılmaya başlanmış. Ülkemizde de şu sıralar çokça kullanılan bir meyve. Bu meyvenin faydalarını say say bitmez. Öncelikle çok önemli bir antioksidan. Omega 3 deposu,içinde B5,B6 ve E vitamini barındırıyor. Yüze nem vermekle kalmıyor, yüzün onarılmasına da yardımcı oluyor. Maske için gerekenler, yarım avakado( avakadonun yumuşak olmasına dikkat edin. Eğer yumuşak değilse en az iki gün bekletin, o zaman istenilen kıvama gelecektir.) içine bir tatlı kaşığı bal koyuyoruz. Ve çatal yardımıyla güzelce eziyoruz. Ezilen karışımı yüzümüze sürüp, 15 dakika bekletiyoruz. Ilık suyla duruluyoruz. Haftada bir uygulayın. Eğer cildiniz çok kuru ise haftada iki defa uygulayabilirsiniz.
2-Susam Yağı- Süt-Peeling kremi: Susam yağının içinde A,E ve B vitamini gibi komles vitaminler vardır. Bu sayede cildi besleyerek nemlendirir. Yoğurt ise cilde nem kazandırdığı gibi cildin pürüzlü yapısını yok eder. Peeling kreminin ince tanecikli olmasına dikkat edelim. Cildi çizmesin. Peeling sayesinde ciltteki ölü hücrelerden de kurtulmuş oluyoruz. Bir yemek kaşığı susam yağı, iki yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı herhangi bir peeling kremi. Üçünü iyice karıştırıyoruz. Yüzümüze uyguluyoruz. yarım saat beklemesi yeterli. Ilık suyla yıkıyoruz.

3-Muz Maskesi: Bir adet Muzumuzu güzelce eziyoruz. İçerisine iki yemek kaşığı süzme yoğurt ilave ediyoruz. İki yemek kaşığı bal koyuyoruz. Eğer bala alerjiniz varsa sadece muz ve yoğurdu karıştırabilirsiniz. İyice karıştırdıktan sonra yüze uyguluyoruz. 20 dakika yüzümüzde bekletip ılık suyla yüzümüzü yıkıyoruz. Haftada bir defa uygulayabiliriz.

Bunun dışında kullanımından çok memnun kaldığım yüze nem veren bir kremden bahsetmek istiyoruz. Bioderma Atoderm. İçerisinde paraben ve cildi tahriş edecek kimyasallar barındırmıyor. Alerjik ciltler için son derece uygun. Kuru ciltleri anında nemlendiriyor. Yüzdeki pürüzleri gideriyor. Cildi yatıştırıp arındırıyor. Eczanelerden temin edebilirsiniz. Fiyatı da gayet uygun.

Ürün Bilgileri için TIKLAYIN

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir