Hindistan Cevizi Yağının Sihirli Gücü

Hindistan Cevizi Yağının Sihirli Gücü– Saç,Ten, yeme içme kısacası her yerde kullanabileceğiniz bu mucizevi yağın yararlarından ve kullanım alanlarından  bahsedip, ben nasıl kullanıyorum ve yararlı mı? Kullandıktan sonra bana fayda sağladı mı? Almak isteyip de kararsız kalanlar için yol gösterici olması açısından bir kaç kelam etmek isterim.
Hindistan Cevizi Yağının Sihirli Gücü– Şimdi neden böyle bir başlık oluşturdum ona gelelim. Hindistan cevizi yağının yararları saymakla bitmez derler ya geçekten de öyle:)) Nedir faydaları, aslında daha biz yeni keşfediyoruz, alternatif tıbbın yıllar yıllar önce kullandığı değerli bir yağ. Ve bir çok alanda kendisinden oldukça fazla sayıda yarar sağlanıyor. Hindistan cevizi yağı yüksek oranda doymuş yağı içinde barındırıyor. Doymuş yağ sanıldığının aksine Vücut için de oldukça yararlı. Kuru ciltler için nemlendirici özelliği var ve kırışıklıkları önlemede birebir. Cilt lekelerini gidermede yardımcı oluyor. Eğer cildinizde kahverengi lekeleriniz varsa, bu yağı nemlendirici gibi 3-4 ay cildinizde uygulayabilirsiniz. Birçok esans, parfüm ve güzellik ürününde kullanılan kokusuna diyecek yok. Bu hoş koku bağışıklık sistemini geliştirmede inanılmaz yararlı. Biliyorsunuz ki doymuş yağ, vücutta yağ yakımını hızlandırıyor. Hindistan cevizi yağını tükettiğinizde yağ yakımı hızlanıyor ve kolayca kilo veriyorsunuz. Yemeklerde bu yağı kullanabilirsiniz. Ben çok yoğun ve aromatik bir kokuya sahip olduğundan bu yağı genelde kahve ile karıştırıp(Blendardan geçirip) tüketiyorum. Hem inanılmaz güzel oluyor hem de yağ yakımını hızlandırıyor.

Hindistan cevizi bağışıklık sistemini geliştirdiğinden, hastalıklara karşı dirençli olursunuz. Aynı zamanda önemli bir antioksidandır. Cildi enfeksiyonlara karşı korur ve nemlendirir. Akne, sivilce oluşumunu önler. Dudak nemlendirme de kullanabilirsiniz. Ben cildimin kuruyan bölgelerine daha çok dudaklarımı nemlendirmek için kullanıyorum. Hep yanınızda taşımak isterseniz korunaklı küçük bir kaba, Hindistan cevizi yağını eritip koyabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz her zaman dudak nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz.

Gelelim saça faydalarına, Hindistan cevizi yağı saça nem verir. Saçlarınızda kırılma, kuruma varsa doğal bakım yöntemlerinde bu yağı tercih edebilirsiniz. Özellikle saçlarınızı şampuanladıktan sonra, saç uçlarına ya da diplere gelmeyecek şekilde tümüne hindistan cevizi yağı uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Saçları yumuşatıp parlatıyor, güzel bir yapı kazandırıyor, üstelik kokusu da müthiş.

Bunun dışında Hindistan cevizi yağını böcek ısırıklarında, yaralarda, güneş yanıklarına kullanabilirsiniz. El ve tırnak bakımında da oldukça iyi. Manikürden önce ellere uygulanabilir. Aynı zamanda hindistan cevizi yağını soda ile karıştırıp, diş macunu ile birlikte dişlerinize uyguladığınızda dişlerinizi beyazlatıyor. Hindistan cevizi yağını almadan önce doğal olmasına dikkat edin. Benim sıklıkla kullandığım marka ‘City Farm’.

 

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir