En İyi Beş Kapatıcı

En İyi Beş Kapatıcı-Yüzümüze uyguladığımız kapatıcılar bazen istediğimiz sonucu vermiyor ve birçok kapatıcıyı deneyimledikten sonra istediğimiz kapatıcıyı buluyoruz. Bu yazımda sizlere de kolaylık sağlaması açısından kendi deneyimlerimden yola çıkarak En İyi Beş Kapatıcıyı anlatmak istiyorum.

1- Tarte Shape Tape Kapatıcı: Ürünün kremsi bir yapısı var. Nemli bir özelliğe sahip olduğundan baz uygulamanıza ya da nemlendirici sürmeye gerek kalmıyor. Çizgilere dolmuyor. Kapatıcılığı çok iyi. Uzun süre kalıyor. Çizgilere çok dolmadığından üzerine pudra uygulamanıza gerek kalmıyor. Alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. Renk seçenekleri mevcut. Ben medium ligt rengini kullanıyorum.

2-Mac Studio Finish Kapatıcı: Yapısı hafif donuk kremsi, ufak bir sünger yardımıyla daha kolay sürülüyor. Çizgilere biraz dolduğu için altına hafif bir nemlendirici uygulamak gerekiyor. Kalıcılığı çok iyi, tazelemenize gerek kalmıyor.

3-It Cosmetics Bye Bye Under Eye Kapatıcı: Hafif yapışkan bir yapısı var. Çok az parmak uçlarında bile uygulasanız yeterli oluyor. Yoğun kıvamlı ıslak bitişli. İçinde kolojen ve C vitamini olduğundan göz altlarını onarıyor. Çizgilenme yapıyor ama üzerine pudra geçerseniz gün içerisinde tazelemenize gerek kalmıyor.

4-Rimmel London Match Perfection Kapatıcı: Uygun fiyatlılar arasında en iyi kapatıcı. Yoğun kapatıcılığı var. Çizgilere dolmuyor. Bir miktar bile sürmeniz yeterli oluyor. Tek eksik yanı tüp tam dolu değil gibi. Ürün az uygulanmasına rağmen çabuk bitiyor. Kalıcılığı çok iyi.

5-Loreal True Match Kapatıcı: Uygun fiyatlı kapatıcılarda performansı en yüksek kapatıcılardan biri. Parlak ve oldukça ıslak bir yapıya sahip. Fırçası sayesinde ürünü rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz.  Orta kapatıcılıkta. Uzun süre kalabiliyor. Tazelemenize gerek kalmıyor. Tek eksik yanı orta kapatıcılıkta olduğundan, göz altında sorun olanlara yeterli olmayabilir. Ama ürünü iki kat uygulayıp üzerine pudra geçtiğinizde morlukları bile kapatabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir