Doğal Saç Bakım Yağı

Doğal Saç Bakım Yağı– Şu sıralar evde yapılan doğal saç bakımlarına sarmış durumdayım, bazılarının etkisi gördüm bazıları da oldukça vasattı diyebilirim. Bu yazımda da etkilerini gördüğüm saçlarıma iyi gelen ve hem saç kırıklarımı toparlayan hem de saçlarımı onaran ve saçımının kabarıklığını önleyen güzel bir bakım yağından bahsetmek istiyorum. Denediğinizde eminim bana hak vereceksiniz.
Saçlarımızın bakımlı gözükmesi ve daha sağlıklı olması hepimizin önem verdiği bir konu. Kozmetik bakım uygulamaları her ne kadar saçlarımıza iyi gelse de evde kolaylıkla yapabileceğimiz doğal bakımlara da arada ihtiyacımızın olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Ben doğal olmasına önem verdiğim, paraben silikon vs gibi maddeleri içerisinde barındırmayan şampuanlar tercih etsem de saçlarıma iyi gelmesi için şampuana E vitamini destekli ampüller kırarak benim için daha da yararlı olmasını sağlıyorum ama arada bakım amaçlı yağlardan da faydalanıyorum. Ayda iki kez uyguladığım bu bakım yağının içine koyduklarım ise, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı Badem yağı, 1 yemek kaşığı Hint yağı ve bir ampül E vitamini oluyor.

Saçlarımın aylık bakım ihtiyacını saçlarıma uyguladığım bu bakım sayesinde karşılamış oluyorum. Zeytin yağı, saçı güçlendirdiği gibi saçların ihtiyacı olan nemi sağlıyor ve daha parlak olmasına yardımcı oluyor. Badem yağı ise saçın daha yumuşak ve güçlü olmasını sağlıyor. Badem yağı; A, D, B1, B2 ve B6 vitaminleri içeriyor, bu vitaminler sayesinde saçların dökülmesini önlüyor, saçın uzamasına yardımcı oluyor, eğer saçlarınız seyrekse saç diplerini uyararak yeni saçların çıkmasını sağlıyor. Hint yağı, saç köklerini güçlendiriyor, saçların koparak dökülmesini azaltıyor, saçlara hacim kazandırıyor, saçları yatıştırdığı gibi eğer saçlarınız çok kuru ise büyük oranda nem sağlıyor diyebiliriz. Aynı zamanda saç tellerini kalınlaştırıyor ve saçların daha güçlü  uzamasına yardımcı oluyor. E vitamini ise tıpkı vücudumuzun ihtiyacı olduğu gibi saçlarımızın da ihtiyaç duyduğu bir vitamin. Saçları kökten uca besliyor ve saç beyazlaşmasını önlüyor.

Bu karışımı bir kaba hazırladıktan sonra, duştan yarım saat önce saçlarınıza kök ve uçları dahil olmak üzere uygulamanız yeterli. Duşa girdiğinizde saçlarınızdan daha çabuk arındırmak için tavsiyem, saçları su ile temas ettirmeden önce şampuanı saçlarınıza döküp tüm saça yedirmeniz yeterli. Saçlarınızı duruladığınızda yağın kolayca çıktığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir