DOĞAL CİLT BEYAZLATMA MASKELERİ

Bu yazımda evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz Doğal Cilt Beyazlatma Maskelerini anlatacağım. Özellikle doğumdan sonra yüzümüzde cilt tonları değişiyor. Bunun yanı sıra fazla güneşe maruz kalan yüzümüzde de cilt lekeleri oluşuyor. Bu lekeleri kapatıcılarla kamufle etsek de yüzümüzü temizlediğimiz zaman, ben buradayım bir yere gitmedim ki diye sırıtan lekeleri gördüğümüz de sinirlerimiz azıcık bozuluyor:))) Şimdi bu hain lekelerden nasıl kurtulacağız bir bakalım.

1- Pirinç-Zeytin yağı maskesi: Bu maskenin yapımı çok kolay. 3 yemek kaşığı pirinci haşlıyorsunuz. Pişen pirincin içine bir yemek kaşığı zeytin yağı döküp güzelce Blander ile eziyorsunuz. İçinde katı katı kalmaması önemli. Maskeyi yüzünüze uyguluyorsunuz. Yarım saat bekletiyorsunuz. Sonra ılık suyla iyice durulayın. Haftada bir uygulamanız yeterli. Farkı siz  de göreceksiniz. İnanılmaz bir etkisi oluyor. Eğer yüzünüzde bölgesel kararmalar varsa sadece oraya uygulayın.
2-Limon- Bal Maskesi: Limon cilt beyazlatmada bire bir. Bir tane limonu sıkıyoruz, içine bir yemek kaşığı balı karıştırıyoruz. Macun kıvamındaki maskeyi kararan bölgeye sürüyoruz. Ve 20 dakika bekliyoruz. Ilık suyla yıkıyoruz.

3-Yoğurt-Sirke Maskesi: Yoğurt içindeki laktik asit sayesinde cilt lekeleriyle savaşıyor. Bir yemek kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı sirke karıştırın ve lekeli bölgeye uygulayın. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın.

4-Nohut Unu ve Gül Suyu Karışımı: Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz nohut ununu bir kaba 2 yemek kaşığı olacak şekilde dökün içine karışım macun kıvamına gelecek kadar doğal gül suyu( bunu da aktardan bulabilirsiniz) dökün. Maskeyi lekeli bölgeye sürüp yarım saat bekletin. Ilık suyla durulayın. Ben bunu uyguladıktan sonra doğal gül yağı sürüp cildimi nemlendiriyorum. İnanılmaz etkili oluyor.

5-Patates-Limon-Bal Maskesi: İki yemek kaşığı rendelenmiş patatese bir tatlı kaşığı bal ekliyoruz. Bir tatlı kaşığı limon suyu ekledikten sonra iyice karıştırıp yüze uyguluyoruz. Yirmi dakika lekeli bölgede ya da yüzümüzde beklettikten sonra iyice yıkıyoruz. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

6-Maya-Bal-Süt Maskesi: Bir tane yaş maya, iki tatlı kaşığı bal, iki tatlı kaşığı sütü karıştırıp oda sıcaklığında 20 dakika bekletiyoruz. Krem kıvamına geldikten sonra kararan bölgeye ya da tüm yüze uygulayıp 15 dakika bekletiyoruz. Sonra yüzümüzü iyice yıkıyoruz. Bu maskeyi haftada bir uygulayın. Maya leke çıkarmada çok etkili, fakat fazla uygulamada cildi tahriş edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir