Cilt Beyazlatıcı Doğal Maske

Cilt Beyazlatıcı Doğal Maske- Cildimizin renk tonu güzel görünmesi bizim için önemlidir. Cilt yüzeyinde oluşan lekelenmeler çoğu zaman bizi rahatsız etse de önemli püf noktalarını izleyerek ve cilde iyi gelecek renk tonunu eşitleyecek ve cildi beyazlatacak maskeler yaparak cildimizin güzel gözükmesini sağlayabilir. Bu makalemizde de cildi beyazlatacak evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz güzel bir tariften bahsetmek istiyoruz. İşte evde kolayca yapabileceğiniz ve ilk uygulamada bile etkilerini görebileceğiniz fark yaratan tarifimiz.




   Bu tarif için ihtiyacımız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı salatalık suyu, salatalığı kabuğuyla beraber rondodan geçirdikten sonra bir süzgeç ya da tülbent yardımıyla posasından ayırın. Bu tarifte sadece bu malzemelerin suyundan yararlanacağız. 2 yemek kaşığı patates suyu, burada da aynı yöntemi uyguluyoruz. 2 yemek kaşığı domates suyu ve yarım limon suyu. Bu maskeyi eğer hassas bir cilde sahipseniz uygulamamanızı tavsiye ederiz. Karışımı cildinize uygulamadan önce bilek içinizde deneyebilirsiniz.

   Limon suyu eğer sivilce probleminiz varsa cildinizdeki sivilceleri de kurutup iyileştirecektir. Bir kaba koyduğumuz bu karışımı iki gün üst üste uygulayabilirsiniz. Maske en fazla 5 gün muhafaza edilebilir. Karışımı bir şişeye koyarak bir pamuk yardımıyla temiz cilde uygulayabilirsiniz. Bu karışım tonik etkisi yaratarak cildinizi temizleyecektir. Limon enfeksiyonlara iyi geleceğinden cildinizde ufak pürüzler varsa giderecektir. Salatalık çok iyi bir nemlendiricidir. Domates ise önemli bir antioksidandır. Cildin zarar gören yüzeyini iyileştirip soluk cildin canlanmasını sağlayacaktır. Burada cilt beyazlatmada en önemli olan patates suyudur. Patatesin içerisinde nişasta olduğundan doğal renk açıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede cildinizin rengi açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir