Bilmeniz Gereken 10 Makyaj Hilesi

Bilmeniz Gereken 10 Makyaj Hilesi- Makyaj hayatımızın belki de en önemli parçalarından biri gerek günlük hayatta gerekse özel zamanlarda bazı makyaj hilelerine ihtiyaç duyabiliriz. Makyajda uygulayacağımız bir kaç püf noktası ve ufak dokunuşlar hayat kurtarabilir ve makyajın daha güzel gözükmesine yardımcı olabilir. Bu yazımızda da size yardımcı olacak makyaj hilelerinden bahsetmek istiyoruz.
1- KOLAY UYGULANABİLİR GÖZ MAKYAJI : Eğer fazla vaktin yoksa bunu uygulamanı tavsiye ederiz. Göz kapaklarına ışıltılı bir far ve kirpik diplerine göz kalemi uygula parmak uçlarınla dağıt. Bir dakikada profesyonelce hazırlanmış bir göz makyajıyla anı kurtarabilirsin.

2- Uzun Süre Kullanabileceğin Maskara: Maskaran kurudu ama ondan vazgeçemiyorsun ya da yenisini alacak fırsatın olmadı. Maskaranın içine damlatacağın bir iki damla lens suyu sana birkaç kullanımlık daha fırsat sağlayacak ve maskaranın topaklanmasını engelleyecek.

3- GÖZ ALTINDAKİ MORLUKLARI KAPAMA: Eğer göz altlarınızda morluk varsa  fondöten uygulamadan önce ilk yapmanız gereken morluğu kapatmak için o bölgeye corrector uygulamak olacaktır. Correctoru seçerken dikkat etmeniz gereken ise o rengi kapatacak bir renk olmalı kırmızı ya da turuncu renkleri tercih etmeniz yerinde olacaktır.

4-KALICI RUJ: Eğer rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken ruju uyguladıktan sonra fazlasını peçeteyle alıp üzerine ince bir kat transparan pudra uygulamak olacaktır. Üzerine bir kat daha ruj sürdüğünüzde rujun gün boyunca dudağınızda kaldığını göreceksiniz.

5- DAĞILMAYAN EYELINER: Eğer kalem olarak eyeliner kullanıyorsanız kalıcılığı uzun olmuyor ne yazık ki. Kalıcılığını arttırmak için kalemi uyguladıktan sonra üzerine siyah far kullanabilirsiniz. Bu sayede uzun bir süre kullanabilirsiniz.

6- DAHA İNCE BİR BURUN: Burnunuzun şekline göre görüntü estetiği saplamak sizin elinizde, bunun için tek yapmanız gereken burun kenarlarını kontürlemek ve ortasına aydınlatıcı sürmek, böylelikle burnunuzu daha küçük gösterebilirsiniz.

7- DAHA BÜYÜK VE AYDINLIK GÖZLER:  Gözlerinizin daha büyük ve aydınlık gözükmesini istiyorsanız göz makyajını uyguladıktan sonra göz içlerine açık tonlarda göz kalemi sürmektir. Beyaz ya da bej rengi kalem uygulamanız gözlerinizi daha büyük ve canlı gösterecektir.

8- CİLT LEKELERİNİ ANINDA YOK ET: Cilt lekelerinin, sivilcelerin ve kızarıklıkların görüntüsünü engellemek için tek yapmanız gereken fondötenden önce ciltteki kusurlu yerlere yeşil renkli bir baz uygulamak olacaktır. Bu sayede cildinizdeki kızarıklıkları ve kusurları engellemiş olacaksınız.
9- BELİRGİN GÖZLER İÇİN: Gözlerinizin daha belirgin gözükmesini istiyorsanız üst kirpik diplerine siyah ya da kahverengi göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem doğal hem de güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

10- DİŞLERİNİZİ BEYAZ GÖSTEREN RUJLAR: Rujların dişlerinizi sarı gösterdiğini düşünüyorsanız mavi alt tonlu rujları tercih edebilirsiniz. Mavi alt tonlu rujlar dişlerinizi olduğundan daha beyaz gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir