Akne ve Sivilceye Ne İyi Gelir

İnsan hayatı süresi boyunca gerek yağlı bir cilt yapısı gerekse hormonel nedenlerden ve daha bir çok nedenden Sivilce ve Akne sorunu yaşamıştır. İşte bu yazımızda da Akne ve Sivilceye Ne İyi Gelir hakkında yol gösterici bilgiler vereceğiz. Makaleye geçmeden önce şunu da hatırlatmakta fayda var. Eğer yüzünüzde şiddetli ve önüne geçilmeyecek derecede bir dermatolojik cilt problemi varsa mutlaka doktora görünmenizde fayda var, zira bu makalede kimyasal çözümlerden çok doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.Eğer cildiniz doğal bir süreç yaşıyorken birden bire Akne ve Sivilce gibi bir sorunla karşılaştıysanız panik yapmayın. Bu noktada cildin temiz ve kirlerden arınmış olmasına dikkat edin. Cildinizi kimyasal içermeyen doğal bir ürünle temizledikten sonra tüm gözeneklerin açılması ve tıkanıklıklardan kaynaklanan sivilcenin önüne geçmek için en uygun yöntemlerden birisi,
1- Yüzünüzü Buharla Temizlemektir, bu yöntemde yapmanız gerekenler çok basit. Bir adet cam kabın içerisine sıcak su koyup saçlarınızı bir bant yardımıyla topladıktan sonra ince bir havluyu başınıza koyarak suyun buharından faydalanmak. Sıcak suyun içerisine cildi rahatlatacak uçucu yağlar ekleyebilirsiniz. Bu yöntemde en sık kullanılan yağ Lavanta Yağıdır.

2-Sirke; Çoğumuzun kokusuna bile tahammül edemediği ama her derde deva mutfağımızın en önemli parçasında sıra. Biliyorsunuz ki sirke enfeksiyonlarla savaşan en önemli besin maddesi. Gerek temizlikte gerekse sağlığımız için kendisinden çokça yardım alırız. Sivilceleri kurutmada da en iyi yöntemlerden biri. 2 yemek kaşığı sirke, 2 yemek kaşığı içme suyunu bir kapa koyarak temizleme pamuğu yardımıyla cildinize uygulamanız sivilcelerin sönmesine iyi gelecektir. Yaklaşık 5 dakika uygulamak yeterli olacaktır. Sonra yüzünüzü yıkayıp cildinize nemlendirici uygulamanız yeterli. Eğer sirkenin kokusuna dahi tahammülüm yok diyorsanız aynı oranlarda ve aynı yöntemle uygulamak için Limon suyundan yardım alabilirsiniz.
3-Bitkisel Maske Yapın; Bu maskede cildinize iyi gelecek doğal yapıda olan ürünler seçilmelidir. Bunlardan sık kullanılanı ve cilde iyi geleni, Bal maskesidir.  Balın antibakteriyel etkisi olduğundan cildi temizleyerek cildi yatıştırma etkisi vardır. Bu maske için 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yumurta beyazı, 1 yemek kaşığı limon suyu yeterli. Bu karışımı bir kapta karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayıp 10 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Limon sayesinde cildinizin beyazladığını da göreceksiniz.

4- Çay Ağacı Yağı; bu yağ antibakteriyel ve mantar önleyici özelliktedir. Yağı bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulamanız yeterli. Etkileri çok iyi ve sivilceleri anında kurutuyor. Gün içerisinde bir kaç defa cildinize uygulamanız yeterli. Yıkamanız gerekmiyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

5- Deniz Tuzu; Yüksek oranda tuz barındıran deniz suyunu cilde uygulamanız yeterli. Tuz bakterileri yok ediyor ve cildi kurutuyor. Yazın belki de en çok uyguladığımız yöntemlerden biri diyebiliriz. Deniz tuzunu hazır olarak alıp ılık suyla erittikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. İçerisine Aloe Vera da karıştırmanız mümkün Bu sayede cildiniz mikroplardan arındırıp yatıştırır ve sivilceleri yatıştırmış olursunuz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir